לשׁוֹנוֹת שֶׁל אֵשׁ

לרכישת האלבום "לשונות של אש" - לחצו כאן:

   

ניתן לרכוש עותק דיגיטלי \ פיזי של האלבום גם בחנות NMC - לחצו כאן

הופעות

 • יום שני 16.3.20

  אביתר בנאי במופע סולו 16.3 | יום שני | גריי (יהוד)  פתיחת דלתות 20:00  | תחילת מופע 22:00  לרכישת כרטיסים  היצירה של אביתר מקורית, כנה ואמיצה. מצליחה לתאר בעומק ובדקות, התרחשויות פשוטות של חיים כמו גם התרחשויות...

  קראו עוד
 • יום חמישי 26.3.20 | ניו יורק - Peter Jay Sharp Theatre

  אביתר בנאי במופע סולו   ניו יורק - Peter Jay Sharp Theatre   יום חמישי 26.3   כניסת קהל : 20:00   לרכישת כרטיסים   בשיאה של קריירה משגשגת, כשבאמתחתו 6 אלבומים שכבשו את הקהל הרחב ואת המבקרים, מאות הופעות מהפנטות...

  קראו עוד
 • יום ראשון 29.3.20 | ניו יורק - Yale University

  אביתר בנאי במופע סולו   ניו יורק -  Yale University   יום ראשון 29.3   כניסת קהל : 20:00   לפרטים נוספים וכרטיסים-יותם וולק: 1-(203) 432-9419 / [email protected]     בשיאה של קריירה משגשגת, כשבאמתחתו...

  קראו עוד
 • יום שלישי 31.3.20 - פאלו אלטו

  אביתר בנאי במופע סולו   פאלו אלטויום שלישי 31.3כניסת קהל : 20:00   לפרטים נוספים וכרטיסים-יפעת אורגד -  510.847.6594 | לינק לרכישת כרטיסים יפורסם בקרוב  בשיאה של קריירה משגשגת, כשבאמתחתו 6 אלבומים שכבשו...

  קראו עוד
 • יום שני 13.04.20 - חוה"מ פסח

  אביתר בנאי ותמיר מוסקט  אמפי שוני (פארק ז'בוטינסקי, בנימינה גבעת עדה)   יום שני 13.4 - חוה"מ פסח   כניסת קהל 17:30 , תחילת מופע 19:00   לרכישת כרטיסים    לראשונה מגיעים עם הפרוייקט החדש לאמפי שוני!...

  קראו עוד

קליפים

אודות

אביתר בנאי

אלבומו הראשון שיצא בשנת 1997, היה לאחד מאבות המזון של כל נער ונערה מתבגרים.

החידוש הגדול באלבומו הראשון, בהיותו מקורי וחסר שייכות לשום ז'אנר מוסיקלי ישראלי קיים. מעבר לזה יש בו טקסטים עמוקים המכילים ניגודים באופן פלאי: גילוי וחשיפה נדירה, לצד כיסוי והסתרה, בוטות ונוקבות לצד עדינות ורגישות, טירוף ונועזות לצד תמימות.

במידה רבה האלבום הראשון הציב רף גבוה מאד ליצירה הישראלית בכלל וליצירה של אביתר בפרט, ונראה כי במהלך השנים הרבות אביתר לא נפל מרף זה.

היצירה של אביתר מקורית, כנה ואמיצה. אחת מסגולותיה היא בהיותה מצליחה לתאר בעומק ובדקות, אף התרחשויות פשוטות של חיים, מאהבה והתבגרות ועד 'לכפתר ת'כפתורים של החולצה הלבנה'. המוסיקה שלו מעירה את תשומת לבנו למציאות הפשוטה והטריוויאלית ביותר, מזכירה לנו להתפעל , לנשום ולהודות . כל זה הופך את המאזין למוסיקה של אביתר לשותף פעיל ופעמים רבות הוא חש כאילו אביתר כתב את הדברים בשמו או עליו.

אם צריך להגדיר את אביתר בשתי מילים, הן יהיו: איש רוח. הוא צייר המצייר בצלילים, שלוקח את המאזין למקומות רחוקים, משונים, אל מרתפי הנפש, וגורם לנו לחלץ מתוכם צעקה, דמעה, צחוק , תנועה, חיים.

במהלך השנים עבר אביתר שינויים בחייו האישיים ובחר בדרך חדשה. מאזיניו ומעריציו המתינו דרוכים לראות כיצד תשפיע החזרה בתשובה על יצירתו. הן מבחינת היקפה, הן מבחינת איכותה והן מבחינת תכניה. אך שוב, אביתר כדרכו, סלל דרך מקורית וייחודית של דיאלוג בין ישן לחדש, בין שפה אנושית, אוניברסלית, למושגים, לרגשות ולאמונות שאיתן נפגש.

אביתר כאדם וכיוצר מעולם לא הגיע אל המנוחה והנחלה, כפי שקורה לעתים לאומנים מתבגרים, או לכאלו שחווים עצמם כמי ש'גילו את האור'.

אביתר ממשיך לחפש, גם כאדם מאמין. הוא ממשיך להיות מצוי בקונפליקט ובמתח שבין ישן לחדש, בין אדם לאלוהים, בין אנושיות לדתיות. הוא שואל שאלות נוקבות, הכוללות ביקורת עצמית דיאלוג פנימי זה שהוא מצוי בו, מניב אלבום אחר אלבום של יצירתיות אינטנסיבית, מקורית, רעננה ומורכבת מאד.

אופייה המיוחד של יצירה זו, הוא שעושה אותה למיוחדת גם בהיבט של חיבור בין מגזרים שונים בציבור הישראלי. הציבור החילוני – חופשי, הדתי לאומי והחרדי. כולם מוצאים בית, רלוונטיות וחיבור ליצירה של אביתר. זה ניכר גם בקהל המגוון של הבאים להופעותיו.

אחד הנושאים שאביתר עוסק בהם לאורך יצירתו, הוא הסכנה הרובצת לפתחו של אמן מצליח בהתנשאות, באיבוד הרגישות, בהתמכרות להצלחה. ושוב, העיסוק נעשה דרך פתיחת צוהר מרגש וחושף למתרחש בנפשו פנימה.

מודעתו של אביתר לסכנה זו, ההתמודדות האמיצה ,הכנה והיומיומית שלו עמה, היא זו שמניחה לנגד עינינו אמן מצליח ופופולרי שנשאר עדין, רגיש, לא מתנשא, עם פשטות ואנושיות.

טופס קשר

שילוח הפקות, יצוג בלעדי 
טלפון: 03-5106061
הזמנת מופע: [email protected]
או כתבו לנו באמצעות הטופס הבא

* אנא הקלידו שם
* אנא הקלידו טלפון
* אנא הקלידו דואר אלקטרוני
אנא הקלידו פרטים

יצירת קשר

מוזמנים להיות איתי בקשר 
בפייסבוק הרשמי שלי, 
אביתר