חוגגים עשור לאלבום "לילה כיום יאיר"

זאפה כרם ברקן 15.1.19

אביתר בנאי חוגג עשור לאלבום "לילה כיום יאיר"   

עם כל השירים היפים: עד מחר , אבא , אותיות פורחות באוויר ועוד...

זאפה כרם ברקן (מופע עמידה)   

יום שלישי 15.1   

כניסת קהל 20:30 , תחילת מופע 21:30 

לפרטים ורכישת כרטיסים: http://bit.ly/2QoloBh


לילה כיום יאיר" - אלבומו הרביעי במספר של אביתר בנאי ראה אור בשנת 2009 ,ממנו יצאו כמה מהשירים היפים ביותר במוזיקה הישראלית: עד מחר , אבא, אותיות פורחות באוויר, ולילה כיום יאיר שיר הנושא את שם האלבום.

גם היום, בהסתכלות לאחור, קל להבחין כי השירים והטקסטים השזורים בהם, משקפים בדיוק מרהיב את הדנ"א של אביתר הן כיוצר והן כאמן העוסק ללא לאות, במאבק הפנימי, במפגש שבין היום והלילה, הבור והמים, בחיפוש הנחמה שבאמונה. בטוב.

איתמר דוארי – אמן כלי הקשה בינלאומי, ואחד הכוכבים הכי זוהרים בסצינת מוזיקת העולם העולמית .

מעבד ומפיק מוזיקלי בעל טביעת אצבע ייחודית במינה. ניגן עם אביתר באלבום "לילה כיום יאיר" וזו הזמנות נפלאה להרחיב את שיתוף הפעולה בין השניים.

אביתר כתב בזמנו על האלבום : 

"הדיסק מיועד לאנשים שרוצים בו, אנשים שיפגשו בו עם עצמם, בחדר או בדרך. במאבקים הקלים והקשים. בבוקר ובלילה, האור והחושך שמשמשים בערבוביה בנפש. הדיסק הוא כאילו אני , אבל אני יודע שהדיסק הוא לא פחות של אמיר צורף שהפיק וגם של רועי שקד ועודד שכטר, שניגנו תופים ובס ושל עירא דיין שעיצב את החוברת הנפלאה, ועוד המון חברים יקרים שעבדו המון. מוזיקה אפשר לעשות רק עם חברים.

שם  האלבום - "לילה כיום יאיר" הוא חלק מפסוק בתהילים. דוד המלך, שכתב את ספר השירה העתיק הנ"ל, היה לוחם ומשורר. שיריו מלאים מאבק בין כוחות אפלים לכוחות מאירים בנשמתו. מזמוריו של הספר הזה האירו לילות של שינוי ובדידות בדירת רווקים ברחוב דובנוב בתל אביב לפני שבע שנים כשהבנתי שאני מצטרף. מוזיקה מבקשת להפציע אור דק של חן ונחמה מבעד למסך הכבד והעבה של עולמנו."

את אביתר תלווה להקתו הנפלאה ואליהם יצטרף איתמר דוארי , מבכירי הפרקשניסטים בארץ.

ז'אן פול זימבריס – תופים וסמפלר.

עמית יצחק – גיטרות.

רועי חרמון – חצוצרה, קלידים וסמפלר.

אברי בורוכוב – בס, קונטראבס וכלי הקשה.