לשׁוֹנוֹת שֶׁל אֵשׁ

לרכישת האלבום "לשונות של אש" - לחצו כאן:

   

ניתן לרכוש עותק דיגיטלי \ פיזי של האלבום גם בחנות NMC - לחצו כאן

הופעות

 • יום חמישי 22.3.18

  בארבי תל אביב  יום חמישי 22.3פתיחת דלתות 20:30 / תחילת מופע 22:00  לפרטים ורכישת כרטיסים לחצו כאן במופע חדש חוגג אביתר בנאי 20 שנות מוסיקה מופלאה ואת יציאת האלבום החדש "לשונות של אש", שזכה לחיבוק החם של המדיה, לביקורות...

  קראו עוד
 • יום רביעי 28.3.18

  תנועה - מופע סולו עם השירים האהובים ושירים מהאלבום החדש   לבד על הבמה, עם גיטרה ופסנתר.   יום רביעי 28.3   זאפה כרם ברקןכניסת קהל 20:15 תחילת מופע 22:00    לפרטים וכרטיסים...

  קראו עוד
 • שלישי 3.4.18 חוה"מ פסח

  זאפה אמפי שוני , בנימינה מופע שקיעה  יום שלישי 3.4.18 חוה"מ פסח   כניסת קהל קהל 17:30 / תחילת מופע 19:00   לפרטים וכרטיסים לחצו כאן   במופע חדש חוגג אביתר בנאי 20 שנות מוסיקה מופלאה ואת יציאת האלבום החדש "לשונות...

  קראו עוד
 • שני מופעים בערב אחד : אביתר בנאי | אמיר דדון

  אמפי דשא - בית גבריאל ( צומת צמח)  יום רביעי 4.4 חוה"מ פסח   שני מופעים בערב אחד : אביתר בנאי | אמיר דדון  פתיחת דלתות 20:15 / תחילת מופע 22:00  מופע עמידה לפרטים וכרטיסים לחצו כאןבמופע חדש חוגג אביתר בנאי...

  קראו עוד
 • יום חמישי 7.6 - לשונות של אש

  אביתר בנאי במופע  עוצמתי "לשונות של אש" בהיכל התרבות ת"א 7.6  אורח מיוחד : אמיר דדון לפרטים ורכישת כרטיסים  אביתר בנאי הוא ללא ספק אחד האמנים האהובים ביותר בישראל.20 שנה של מוסיקה מופלאה, של אמת...

  קראו עוד

קליפים

אודות

אביתר בנאי

אלבומו הראשון שיצא בשנת 1997, היה לאחד מאבות המזון של כל נער ונערה מתבגרים.

החידוש הגדול באלבומו הראשון, בהיותו מקורי וחסר שייכות לשום ז'אנר מוסיקלי ישראלי קיים. מעבר לזה יש בו טקסטים עמוקים המכילים ניגודים באופן פלאי: גילוי וחשיפה נדירה, לצד כיסוי והסתרה, בוטות ונוקבות לצד עדינות ורגישות, טירוף ונועזות לצד תמימות.

במידה רבה האלבום הראשון הציב רף גבוה מאד ליצירה הישראלית בכלל וליצירה של אביתר בפרט, ונראה כי במהלך השנים הרבות אביתר לא נפל מרף זה.

היצירה של אביתר מקורית, כנה ואמיצה. אחת מסגולותיה היא בהיותה מצליחה לתאר בעומק ובדקות, אף התרחשויות פשוטות של חיים, מאהבה והתבגרות ועד 'לכפתר ת'כפתורים של החולצה הלבנה'. המוסיקה שלו מעירה את תשומת לבנו למציאות הפשוטה והטריוויאלית ביותר, מזכירה לנו להתפעל , לנשום ולהודות . כל זה הופך את המאזין למוסיקה של אביתר לשותף פעיל ופעמים רבות הוא חש כאילו אביתר כתב את הדברים בשמו או עליו.

אם צריך להגדיר את אביתר בשתי מילים, הן יהיו: איש רוח. הוא צייר המצייר בצלילים, שלוקח את המאזין למקומות רחוקים, משונים, אל מרתפי הנפש, וגורם לנו לחלץ מתוכם צעקה, דמעה, צחוק , תנועה, חיים.

במהלך השנים עבר אביתר שינויים בחייו האישיים ובחר בדרך חדשה. מאזיניו ומעריציו המתינו דרוכים לראות כיצד תשפיע החזרה בתשובה על יצירתו. הן מבחינת היקפה, הן מבחינת איכותה והן מבחינת תכניה. אך שוב, אביתר כדרכו, סלל דרך מקורית וייחודית של דיאלוג בין ישן לחדש, בין שפה אנושית, אוניברסלית, למושגים, לרגשות ולאמונות שאיתן נפגש.

אביתר כאדם וכיוצר מעולם לא הגיע אל המנוחה והנחלה, כפי שקורה לעתים לאומנים מתבגרים, או לכאלו שחווים עצמם כמי ש'גילו את האור'.

אביתר ממשיך לחפש, גם כאדם מאמין. הוא ממשיך להיות מצוי בקונפליקט ובמתח שבין ישן לחדש, בין אדם לאלוהים, בין אנושיות לדתיות. הוא שואל שאלות נוקבות, הכוללות ביקורת עצמית דיאלוג פנימי זה שהוא מצוי בו, מניב אלבום אחר אלבום של יצירתיות אינטנסיבית, מקורית, רעננה ומורכבת מאד.

אופייה המיוחד של יצירה זו, הוא שעושה אותה למיוחדת גם בהיבט של חיבור בין מגזרים שונים בציבור הישראלי. הציבור החילוני – חופשי, הדתי לאומי והחרדי. כולם מוצאים בית, רלוונטיות וחיבור ליצירה של אביתר. זה ניכר גם בקהל המגוון של הבאים להופעותיו.

אחד הנושאים שאביתר עוסק בהם לאורך יצירתו, הוא הסכנה הרובצת לפתחו של אמן מצליח בהתנשאות, באיבוד הרגישות, בהתמכרות להצלחה. ושוב, העיסוק נעשה דרך פתיחת צוהר מרגש וחושף למתרחש בנפשו פנימה.

מודעתו של אביתר לסכנה זו, ההתמודדות האמיצה ,הכנה והיומיומית שלו עמה, היא זו שמניחה לנגד עינינו אמן מצליח ופופולרי שנשאר עדין, רגיש, לא מתנשא, עם פשטות ואנושיות.

צילום תמונות: עירא דיין
צילום תמונות: עירא דיין

טופס קשר

שילוח הפקות, יצוג בלעדי

03-5106061

יצירת קשר

מוזמנים להיות איתי בקשר 
בפייסבוק הרשמי שלי, 
אביתר